Vizyondaki Türk Filmleri

Vizyondaki çok sayıda Türk filminden bir kaçını sizlerle paylaşmak istiyoruz. 


Yılmaz Erdoğan'ın yaptığı filmde ağırlıklı olarak BKM Mutfak oyuncuları yer alıyor. Film İstanbul'un varoşlarında yaşayıp, lüks semtlerinde çalışan bir adamın hayat mücadelesi neşeli bir dille anlatılmaya çalışılmış. Kısa yoldan zengin olma çabalarının sonucunda kazık yemiş bir aşçının, Noel Baba kıyafetiyle alışveriş merkezlerinde çocuklara  hediyelik eşya satması konu edilmiş. Çok muhteşem kaçırmamanız gereken bir film olarak öneremeyeceğiz ama izlenemeyecek bir film değil. Vaktiniz varsa, vizyondaki diğer filmlerden hoşlanmadıysanız güzel anlar geçirebileceğiniz, 10 üzerinden puan vermek gerekirse 6 puanı hakeden bir yapım. 

Yönetmen/Senaryo/Başrol: Yılmaz Erdoğan
Oyuncular: BKM Mutfak Oyuncuları, Sinan Bengier, Cezmi Baskın, Erdal Tosun

Filmin fragmanıBiri illegal işlerle uğraşan, iki yakası bir araya gelmeyen, sorumluluk nedir bilmeyen bir kardeş ile onun zihinsel engelli kardeşinin öyküsünü anlatan film, daha çok bir dramı anlatıyor. Bazı sahnelerde seyirciyi güldüren filmde, hayta bir adamın yıllar sonra karşılaştığı zihinsel engelli abisini sahiplenmesi ve daha önce onda görülmeyen aile bağlarının yeniden canlanmasını anlatıyor. Film vasatı aşamayan bir film ancak Levent Üzümcü'nün performansını görmeniz gerekir. Notunu 5,5 olarak verdik. 

İlkay Akdağlı'nın senaryosunu yazdığı ve Şafak Bal'ın yönettiği filmin başrol oyuncuları, Mustafa Üstündağ ve Levent Üzümcü. 

Filmin fragmanı Senaryoda Tuna Kiretmitçi,  Başrolde Issız Adam'ın Ada'sı Melis Birkan, oyuncu kadrosunda usta isimler Mümtaz Taylan ve Türk sinemasının eskimeyen yüzü Itır Esen isimlerini duyupta  bu senenin Issız Adam'ı  beklentisi içerisinde olan izleyiciler hayal kırıklığına uğrar. Yukarıda tanıtmaya çalıştığımız ve vasat olarak nitelendirdiğimiz bir film daha. 

Bir hafta sonra evleceği nişanlısını, en güvendiği arkadaşıyla tanıştırdıktan sonra hayatının en zor 1 haftasını geçiren adamın öyküsü. Bize göre filmin puanı 5.


Filmin fragmanı

  Şimdilerde televizyonda izlediğimiz Ali Taran'ın senaryosunu yazdığı ve komedi değil eğlencelik bir film olarak tanımladığı No Ofsayt,  yeşil sahalarda ünlü olmuş bir çok ismi bünyesinde barındırıyor. Filmede yönetmenliği Maryna Gorbach ve  Mehmet Bahadır Er yapıyor. Oyuncular ise Yıldırım Memişoğlu, Deniz Olgaç, Ahmet Çakar, Ziya Şengül, Sinan Engin, Serhat Ulueren. 

Ali Tarantula 45 yaşlarında, eğitimi sınırlı, kentin büyüklüğü ile küçüklüğü arasında sıkışmış, ‘kendinden menkul’ bir otoriteye sahip, özünde ‘arıza kere arıza’ biri. Bu Ali Tarantula bir gün futboldaki ofsayt kuralına kafayı takıyor. filmin konusu buradan yola çıkarak devam ediyor. Filmi izlemedik ama her izleyen 3 kişiden ikisi bu filmin çok gereksiz ve manasız bir film olduğu yönünde yorumları ön yargılarımızın oluşmasına neden oluyor.

Filmin fragmanıBu tanıtmaya çalıştığımız 5. film ama hala sakın kaçırmayın diyemedik, üzgünüz yine diyemeyeceğiz. "12 Eylül darbesinden sonra,  anne ve babası polis baskınında gözleri önünde katledilen Gece’in  yaşadığı büyük  dram, onu aşk ve ölüm arasında bir seçim yapmaya zorlayacak." filmin özeti böyle güzel bir konu malzeme alınmış ama çok kötü senaryolaştırılmış denilebilir. Aylardır sevişme sahnelerinin konuşulduğu filmde aradığınızı bulamayabilirsiniz. Bize göre puanı 5,5. 

Filmi Serdar Akar çekmiş, başrollerde ise Erkan Petekkaya, Beren Saat, Cezmi Baskın, Yavuz Bingöl yer alıyor. 

Filmin fragmanı


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !